آبشار و كوه
 

لطفا اگر آبشار جالبي مي شناسيد معرفي كنيد.. ممنون

پيام هاي ديگران ()        link        یکشنبه ٢٦ فروردین ،۱۳۸٦ - مجيد اسكندري
دامغان - گرده كوه

در نزديكي روستاي عوض آباد در غرب دامغان كوهي عجيب و تاريخي وجود داره كه واقعا جالب و ديدنيه. وقتي با طبيعت و آثار باستاني اين كوه مواجه شدم حس كردم كه چقدر كم توجهي به اين آثار باعث ضربه زدن به تاريخ ما شده...... بگذريم.

اين كوه كه به گرده كوه معروفه فقط يك راه براي صعود داره و به هيچ عنوان نمي توان از مسير ديگري به بالاي آن صعود كرد. در بالاي اين كوه گرد كه به كليه مناظر اطراف و از جمله دامغان مشرف است بقاياي شهري قديمي با كليه امكانات ديده مي شه كه توسط قاچاقچيان بي رحم نابود شده است.

سنگهاي كاملا گردي به وزن ۵۰ الي ۲۰۰ كيلو در بالاي كوه و دامنه هاي آن ديده مي شود كه در هنگام حمله دشمن. به سوي آنها پرتاب مي شده است.  

در بالاي كوه بقاياي شكسته خمره هاي بزرگ ديده مي شه كه از قرار معلوم براي نگهداري غذا و آب در مدت طولاني استفاده مي شده. حتي چندين استخر نگهداري آب نيز در قله اين كوه صخره اي ايجاد شده است.

احداث اين شهر تاريخي را به دوره حسن صباح و هواداران او نسبت مي دهند. كه در مسير حركت كاروان هاي بزرگ و در كنار جاده ابريشم ساخته شده است. شگفتيهاي اين كوه زيبا هر بيننده اي را به تحسين وا مي دارد. البته اطراف اين كوه از طرف سازمان محيط زيست به دليل تنوع حيات وحش، منطقه حفاظت شده اعلام شده است. 

اين آثار تاريخي را كه تمام كشورهاي دنيا در حسرت آن مي سوزند پاس بداريم.

اين هم چند عكس زيبا از گرده كوه 

دامغان

Damghan

عوض آباد

لطفا اگر آبشار جالبي مي شناسيد معرفي كنيد

پيام هاي ديگران ()        link        دوشنبه ٢٠ فروردین ،۱۳۸٦ - مجيد اسكندري
مسير كاشان به دليجان

به نظر من توي ايام عيد مسافرت به شهرهاي بزرگ و معروف اصلا درست نيست چون براي ديدن هر چيزي مجبوري ساعتها معطل بشي. تازه همه چيز همه حسابي گرونه. پس بهتره كه به روستاهاي كوچيك و شهرهاي ناشناخته سفر كنيد تا ببينيد كه همه جاي ايران قشنگه.

امسال ابتداي سال يك سفر به كاشان و اطراف آن داشتم. چون كه هم نزديك به تهران بود و ماشينم زياد اذيت نشد -حيووني- و هم اينكه كلي جاهاي ديدني داشت كه توي اين فصل از سال زياد سرد و باروني نيستند. از كاشان به سمت نراق دليجان و محلات يه راه جالب داره كه بسيار زيبا و  تاريخي است و كلي روستا و شهرهاي كوچيك و معركه داره..!! مثل 

نياسر - باغ تالار- آبشار نياسر - جارتاقي دوره ساساني - كوشك - غار رييس و كلي جاهاي ديدني ديگه در يك شهر كوچولو...

        

مشهد اردهال با زيارتگاه و قتلگاه سلطانعلي و برج و باروهاي قديمي

   

روستاهاي كرفس، جوشق، نشلج و خاوه با كلي امامزاده و آثار تاريخي ناشناخته

روستاي نشلج    روستاي جوشقان

نراق با آب انبارها و خانه‌هاي قديمي و ديدني هاي بسيار زيبا از جمله دره آبشتا naragh.ir

     

يه غار هم توي اين مسيره به اسم غار چالنخجير كه بين نراق و دليجان واقع شده و بسيار زيبا است البته بين نراقيها و دليجانيها بر سر مالكيت اون بحثه.. ولي از قرار معلوم نراقيها جلوترند.

     

راستي جاسب هم توي اين مسيره -- قابل توجه دانشگاه آزاديها !!!

عكس هاي مربوطه رو بعدا حتما مي زارم. 

لطفا اگر آبشار جالبي مي شناسيد معرفي كنيد

پيام هاي ديگران ()        link        چهارشنبه ۸ فروردین ،۱۳۸٦ - مجيد اسكندري